Neden Fitamine ?

 

SPORTİF PERFORMANS

   Kas gücü, kişisel performansı belirleyen en önemli etkenlerden biri. Yüksek performans, ancak kaslarınız yeterli güce ve dengeye sahipse sağlanabiliyor. Özellikle denge ve hareket kabiliyetimizi belirleyen derin kas dokularını geliştirmek, konvansiyonel antrenman yöntemleriyle neredeyse imkansız. İşte tam burada Fitamine teknolojisinin farkı ve üstün etkisi yine ortaya çıkıyor. Spor salonlarındaki gibi kaslarımızı bölge bölge değil, tüm kas sistemini aynı anda ve en doğru şekilde çalıştırarak hem zaman kazandırıyor hem de kişinin özgür iradesinin çok daha üzerinde bir antrenman etkisi sağlıyor. Eklemlere hiçbir yük yüklemeden sağlanan bu etki aynı zamanda kaslar arasındaki dengesizliği de gideriyor. Böylece hem sporcular için hem de farklı amaçlar dahilinde en etkili antrenman etkisini sağlıyor. Bu sayede artık güç ve performans antrenmanlarının ayrı ayrı yapılma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Konvansiyonel antrenmanlar sadece maksimum gücü arttırmaya yönelirken, Fitamine ile güç ile beraber performans artışı da maksimize ediliyor. EMS antrenmanı ile yavaş dokulu kaslar hızlı dokulu hale geliyor. Hem dinamik hem de statik olarak yapılan Fitamine antrenmanları hız ve performans arttırmanın en etkili yoludur.

 
 
 
  İNCELME, SIKILAŞMA, YAĞ YAKIMI VE VÜCUT ŞEKİLLENDİRME
 

   Günümüzün en büyük problemlerinden biri olan hareketsiz yaşama, bir de beslenme bozukluğu eklendiğinde vücut kompozisyonumuz hiç istenmeyen bir hâl alıyor. Kulaktan dolma diyetlere yönelip kilo kaybı sağlandığı sanılıyor ancak asıl kayıp vücut sıvımızdan veya kaslarımızdan oluyor. Kas kaybı ise metabolizmamızın yavaşlamasına, yağ oranımızın yükselmesine ve duruş bozukluklarına davetiye çıkartır. Bu çıkmazdan kurtulmanın bir tek yolu var; kaslarımız. Vücudumuzda kas hacmimiz ne kadar fazla ise gün içinde harcadığımız enerji miktarı o kadar fazla olur. Bu da hiç hareket etmeden bile daha fazla enerji tükettiğimiz anlamına gelir. Fitamine'in kullandığı EMS antrenman sistemi diğer egzersizlerin aksine kilo kaybederken kas kütlesini koruyup arttırmamızı, yağ dokularının parçalanıp vücuttan atılmasını sağlar. Deri altındaki yumuşak yağ dokularının yerini sert kas dokuları alır ve cildimizin sıkılaşarak pürüzsüz bir görüntüye ulaşmasını sağlar. Bu sayede bölgesel problemler ve aynı zamanda selülit de etkili ve hızlı bir şekilde ortadan kalkar.

 

 

KAS GÜÇSÜZLÜĞÜNE BAĞLI FİZİKSEL PROBLEMLER


   Hareketsiz yaşam, beslenme bozukluğu ve yanlış diyetlerle başlayan döngüye stres, omurgaya binen yük ve yoğun iş temposu da eklenince azalan kas hacmimiz iskelet sistemine yetersiz hale gelir ve bu da vücut vücudumuzun farklı bölgelerinde ağrı olarak alarm vermeye başlar. Fitamine antrenmanları, bütün bu sorunlar karşısında kesin ve hızlı sonuç veren bir çözüm olarak duruyor ve konvansiyonel antrenman yöntemlerinin yetersiz kaldığı yerde devreye giriyor. Doğru planlanmış ve etkili bir antrenman programı ile ağrı yaşanılan bölgedeki (sırt, bel, boyun, diz) ana kaslarımız haricinde derin kas grupları bile aktif edilip, güçlendiriliyor. Konvansiyonel yöntemlerle neredeyse imkansız olan bu etki Fitamine ile sadece 1-2 antrenman sonrasında bile sağlanabiliyor. Ağrı olan bölgedeki eklemlerimiz, güçlenen kas gruplarımız ile destekleniyor ve eklem üzerindeki yük hafifletilip ağrının azalması sağlanıyor.